فرش 1500 شانه یعنی چه؟

2689 نظرات

فرش 1500 شانه یعنی چه؟

فرش 1500 شانه یعنی چه؟

هر چقدر تعداد شانه فرش بیشتر باشد، بافت آن ظریف‌تر خواهد بود و نقوش ریزبافت در آن مشاهده خواهد شد. این‌روزها، دستگاه‌های مجهز تولید فرش ماشینی می‌توانند، فرش‌هایی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ به بازار ارائه کنند. این ظرافت و دقت در تولید باعث می‌شود که فرش ۱۵۰۰ شانه، نازک‌تر از سایر انواع فرش باشد. هر چقدر تراکم فرش بیشتر باشد، ضخامت آن هم کمتر می‌شود. از این رو باید به نکاتی درباره فرش ۱۵۰۰ شانه دقت کنید. مثلا  یادتان باشد که این نوع از فرش روی کف‌پوش‌های مختلف چندان بدون حرکت قرار نمی‌گیرد و برای اینکه سُر نخورد، بهتر است از سرعت‌گیر فرش کمک بگیرید. علاوه بر آن ظرافت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه طوری است که تحمل اشیای سنگین روی خود را برنمی‌تابد. پس برای محافظت هر چه بهتر از این نوع فرش، بهتر است اشیای سنگینی چون بوفه، میز غذاخوری، مبل و… روی این فرش قرار نگیرند.

فرش‌های ۱۵۰۰ شانه، نازک و ظریف هستند برای همین باید نکاتی را در مراقبت از آنها لحاظ کنید. مثلا توجه به موارد زیر خالی از لطف نخواهد بود:

  • هر هفته روی فرش را جارو کنید.
  • هر ۶ ماه یک بار، فرش را سر و ته کنید تا روند سایش در آن دیرتر به وقع بپیوندد.
  • فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه را در معرض تابش نور خورشید قرار ندهید.
  • در هنگام اسباب‌کشی یا جابجایی فرش، آن را تا نکنید. رول کردن فرش به سالم ماندن آن کمک بیشتری می‌کند.
  • اگر قصد دارید فرش ماشینی خود را شست‌وشو بدهید، بهتر است این کار را در فصل‌های بهار و تابستان انجام بدهید و انجام آن را به شرکت‌های فرش‌شویی معتبر بسپارید.

طرح و نقش فرش ۱۵۰۰ شانه برای چه نوع دکوراسیون و مکان‌هایی مناسب است؟

فرش در منزل ما ایرانی‌ها همیشه حضور مهم و پررنگی داشته است. هر ایرانی ترجیح می‌دهد که حداقل یک فرش دستباف در منزل خود داشته باشد. اما باید گفت که تغییرات بازار و ارائه محصولات ماشینی زیبا و ظریفی مانند فرش ۱۵۰۰ شانه، این خواسته را مدت‌ها است که تغییر داده است. فرش‌های دستباف‌گونه ماشینی با نقوش ریزبافت به شدت شبیه فرش‌های دستبافت هستند و برای سالن‌های پذیرایی و فضاهای مجلل و رسمی، انتخابی ایده‌آل به شمار می‌روند.

فرش‌های ۱۵۰۰ شانه، ظرافت و زیبایی را در قالب طرح‌های متنوع به مشتریان عرضه می‌کنند، به همین دلیل با هر سلیقه‌ای امکان انتخاب از میان طیف متنوع رنگ و طرح را خواهید داشت. توصیه طراحان داخلی و دکوراتورها این است که ابتدا فرش منزل را خریداری کنید و سپس به فکر هماهنگ کردن سایر اسباب و وسایل با آن باشید. این جمله نشان می‌دهد که نقش فرش، آن هم در منزل ما ایرانی‌ها تا چه حد مهم و پررنگ است.

قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه در چه بازه‌ای است؟

فرش‌های ماشینی ۱۵۰۰ شانه به دلیل ظرافت و دقت بیشتری که در تولید دارند، کمی گران‌تر از سایر انواع فرش ماشینی هستند. اما دست شما در انتخاب فرش‌های مختلف با طیف متنوعی از قیمت‌ها کاملا باز است. این‌روزها زندگی همه ما با تکنولوژی و ابزارهای مختلف آن گره خورده است. اوضاع طوری شده است که اگر یک روز تلفن همراه‌مان یا سایر وسایل ارتباطی را از ما بگیرند، گویی چیزی مهم را از زندگی‌مان حذف کرده‌اند.

در چنین روزگاری، خرید کردن هم ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است. برای خرید فرش دیگر نیازی به انواع و اقسام مشاوره‌ها از دیگران نیست، دیگر لازم نیست مسافت‌های طولانی را تا بازار فرش و فروشگاه‌ها مختلف طی کنید، حتی دیگر نیازی به چانه زدن و کشمکش‌های مرسوم برای خرید با قیمتی مناسب وجود ندارد.

چرا؟ علت این است که رواج خرید اینترنتی به بازار و صنعت فرش هم رسیده است. فروشگاه‌های اینترنتی فرش بزرگی مانند مینیاتور، برای خدمت‌گذاری ۲۴ ساعته به مشتریان آماده هستند. دیگر به راحتی، می‌توانید در منزل بنشینید و تنها با فشار یا لمس یک گزینه روی تبلت و موبایل و…، انواع مدل‌های فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه و… را مشاهده کرده و انتخاب کنید.

از بُعد اطلاعات نیز کارتان بسیار ساده‌تر شده است. کافی‌ است سری به مطالب متنوع و تخصصی سایت‌های گوناگون بزنید تا راحت‌ درباره انواع فرش‌ اطلاعات لازم را به دست بیاورید.این‌ها تنها بخشی از مزایای خرید اینترنتی است. ارسال سریع و رایگان، پرداخت وجه درب منزل را نیز به فهرست اضافه کنید. دیگر لازم نیست نگران گران خریدن باشید. زیرا خرید اینترنتی با وجود کم کردن فاصله مشتری و فروشنده، بسیاری از هزینه‌های اضافی را کاهش داده است.

جهت مشاوره رایگان در زمینه انواع فرش به خصوص فرش 1500 شانه میتوانید با ما در ارتباط باشید. 09121898100


برچسب ها : فرش 1500 شانه یعنی چه؟ فرش 1500 شانه فرش 1500 شانه پارس نقش فرش 1500 شانه مینیاتور فرش 1500 شانه کاشان فرش 1500 فرش ماشینی 1500 شانه قیمت فرش 1500 شانه قیمت فرش 1500 شانه کاشان فرش 1500 شانه با تراکم 4500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 فرش 1500 شانه 8 رنگ

مدیر آموزش 1397/07/12

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه