رنگ آمیزی فرش، خودتان کهنه ها رو نو کنید!

4817 نظرات

رنگ آمیزی فرش، خودتان کهنه ها رو نو کنید!

رنگ آمیزی فرش شماره 1

قبل از شروع کار باید به نوع فرش دقت داشته باشید زیرا ممکن است به دلیل جنس و بافت قابلیت رنگ شدن نداشته باشد. برای شروع کار، باید طرح و نقش مورد نظرتان را انتخاب کرده و آن را به صورت یک شابلون با کاغذ دربیاورید. نکته ای که در این مرحله باید مد نظر داشته باشید این است که نقش ها را متناسب با اندازه طول و عرش فرش انتخاب نمایید تا در لبه های فرش نیز یک طرح کامل داشته باشید. 

مطلب پیشنهادی : ست فرش سورمه ای، 5 رنگ عالی برای مبلمان!

رنگ آمیزی فرش با شابلون

رنگ آمیزی فرش

رنگ آمیزی فرش در خانه

در مرحله بعدی با یک مداد نقش شابلون را روی فرش کشیده و سپس آن را از روی فرش بردارید. حال با رنگ مورد نظرتان نقش های کشیده را رنگ آمیزی کنید. بهتر است برای این کار از رنگ آکرلیک استفاده نموده و رنگ آمیزی را دوبار انجام دهید.

مطلب پیشنهادی : ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ آمیزی فرش قدیمی

رنگ آمیزی فرش با شابلون

در مرحله آخر اجازه دهید رنگ ها خشک شده و با سمباده برقی روی آن بکشید تا کمی از حالت زبری و خشن بودن خارج شده و نرم شود. بعد از آن می توانید به راحتی با جاروبرقی فرش را تمییز نمایید.

مطلب پیشنهادی : درخشش فرش های فانتزی در دکوراسیون مدرن

رنگ آمیزی فرش با رنگ آکرلیک

رنگ آمیزی فرش با رنگ آکرلیک

رنگ آمیزی فرش با رنگ آکرلیک

رنگ آمیزی فرش با رنگ آکرلیک

 

رنگ آمیزی فرش شماره 2

برای این فرش یک روش دیگر رنگ آمیزی اما با همان رنگ آکرلیک استفاده شده است. به این صورت که شما ابتدا وسط فرش را پیدا کرده و سپس با کمک مداد و خط کش طرح زیگزاگ موردنظرتان را روی فرش بکشید. چسب های پهن در این کار می توانند کمک زیادی به شما کرده و خطوط صاف تری را در اختیارتان بگذارند.

مطلب پیشنهادی : برای خرید فرش ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

رنگ آمیزی فرش در خانه

بعد از آن که رنگ آمیزی را با رنگ های مورد علاقه تان به اتمام رساندید، چسب را نیز جدا کرده تا کل کار مشخص شود. توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ ها هم می توانید از رنگ های مکمل مانند نمونه بالا استفاده کرده و هم می توانید از یک رنگ با تنالیته های روشن تر و تیره تر بهره بگیرید.


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی

1397/10/20

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه