همه چیز در مورد فرش ماشینی 1500 شانه مینیاتور کاشان

4760 نظرات

شانه و تراکم در فرش 1500 شانه

به تعداد گره ها یی که در یک متر عرضی وجود دارد شانه فرش می گویند و تراکم فرش به تعداد گره هایی که در یک مترطولی فرش می بینیم . مثلا در فرش 1500 شانه تعداد 1500 گره درعرض باید وجود داشته باشد و تعداد 4500 گره در یک متر از طول آن می بینیم . فرش 1500 شانه دارای تراکم 4500 است و از نظر وزن و فشردگی گره های فرش ، در حال حاضر بی رقیب است .
 ایرانیان بافنده ی فرش های ابریشم دستباف بوده اند و ریز بافی و ظرافت آن همیشه زبانزد جهانیان بوده است . رویای صنعت فرش ماشینی رسیدن به زیبایی فرش های دستبافت بوده است و تقریبا با تولید فرش 1500 شانه کاشان به این رویا رسیده اند ، زیرا از نظر زیبایی و ظرافت فرش 1500 شانه بسیار شبیه به فرش و تابلو فرش های نفیس ابریشم هستند .تراکم بسیار بالای فرش 1500 شانه باعث شده است ، بسیار نرم و لطیف باشد .

 

ویژگی فرش 1500 شانه کاشان

برای بافت فرش 1500 شانه باید از ظریف ترین نخ استفاده کرد زیرا تراکم بسیار بالا باعث می شود که گل ها و طرح های فرش در هم پیچیده شود و نقش آن به آسانی قابل دیدن نباشد به خاطر همین موضوع باید از نخ هایی استفاده کنند که سایز ریزی داشته باشند و همچنین ارتفاع نخ خاب آن را ، در قسمت آهار و تکمیل فرش با دستگاه شیرینگ بسیار کوتاه می کنند تا طرح فرش هر چه زیبا تر نشان داده شود .
برای بافتن فرش ماشینی چند نوع نخ استفاده می شود : 1 – نخ تار که از از پنبه تهیه شده است 2 – نخ پود که از جوت یا کنف که از کشور بنگلادش وارد می شود ، تهیه شده است 3 – نخ خاب که می تواند در فرش های مختلف متغییر باشد ؛ جنس نخ خاب برای فرش 1500 شانه کاشان صد در صد اکرولیک است 4 – نخ ریشه فرش که برای تزیین فرش به انتهای فرش دوخته می شود و از جنس پنبه است .
 برای بافتن فرش 1500 شانه از نخ اکرولیک هیت ست سایز 50 متریک استفاده میشود . ( اکرولیک نوعی الیاف مصنوعی است که از پلیمری به اسم پلی اکریلو ساخته شده است و در علم شیمی به پلیمری که حداقل آن 85 درصد از پلی اکریلو باشد اکرولیک گفته می شود )
 اصطلاح بعدی که در اینجا ذکر شد هیت ست است . هیت ست به معنی گذراندن نخ اکرولیک از تونل های بخار و گرما است و به این ترتیب مقاومت سایشی آن را بالا می برند . ویژگی الیاف اکرولیک هیت ست حالت پفکی و سبک بودن آن ها است همچنین رنگ پذیری بسیار خوبی داراست و به راحتی قابل شست وشو است . بعد از شستن فرشی که با نخ اکرو لیک بافته شده هیچ لکه ای روی آن باقی نمی ماند . 
دستگاه بافت فرش 1500 شانهHCIX3 است . دستگاه HCIX3 ساخت کمپانی وندوویل است که سازنده ماشین آلات و دستگاه بافندگی HCPX1  و HCPX2 ... بوده است . فرش 1500 شانه با 8 رنگ واقعی با طرح ونقشه هایی بافته می شود که نیاز به ظرافت زیادی دارد زیرا بسیاری از طرح ها هستند که با نخ ضخیم نمی توان بافت .

 

قیمت فرش 1500 شانه کاشان

قیمت فرش به ویژه قیمت فرش 1500 شانه تحت تاثیر عواملی مثل ، جنس نخ خاب ، شانه ،تراکم ، و ابعاد است . فرش 1500 شانه 4500 تراکم با ابعاد 6 متری ، 9 متری و12 متری تولید می شود و همانطور که گفته شد جنس نخ خاب آن اکرولیک است . و به خاطر تعداد تراکم و شانه ی بالایی که نسبت به سایر فرشهای تولید شده قبل دارد ، قیمت بالاتری هم دارد . شرکت فرش روز کاشان برای خرید عمده فرش 1500 شانه تخفیف ویژه ای را در نظر گرفته است و آمادگی لازم را برای فروش فرش 1500 شانه به سراسر کشور و کشورهای دیگر را داراست .

 

مزایا و معایب فرش 1500 شانه کاشان

از مزایای فرش 1500 شانه می توان گفت بسیار زیبا و دلنشین است و به خاطر شدت ظرافت و لطافت ، استفاده از آن برای منزل زیبایی خاصی به آن مکان می دهد و بسیار شبیه به فرش دستبافت است . از آنجایی که ایرانیان بسیار هنر دوست هستند استقبال خوبی برای خرید فرش ماشینی 1500 کرده اند و به خاطر ابعاد متنوعی که دارد قابل استفاده برای فضاهای کوچک و بزرگ است . از فرش 500 شانه ماشینی به عنوان فرش لوکس یاد می کنند به خاطر شدت لطافتی که در این فرشها می بینیم برای بسته بندی و فروش از ساک و پک بسیار شکیلی استفاده می کنند و می توانید به راحتی می توانند به خارج از کشور صادر کنند .
از معایب فرش 1500 شانه در مقایسه با فرش 1000 و 1200 شانه ماشینی می توان گفت چون کمترین ارتفاع خاب را دارد نمی توان به عنوان کف پوشی که برای نشستن از آن استفاده می شود ، استفاده کرد و به خاطر ظرافت نخ خاب و تراکم بالای بافت نسبت به فرش 1200 نازکتر است زیرا هرچه به تعداد و تراکم یک فرش افزوده شود سایز نخ خاب بیشتر و فرش نازک تر می شود . اما شاید زیبایی بسیار زیاد آن باعث شود نقص آن به چشم نیاید . و همین طور قیمت بالای آن که باعث می شود امکان خرید آن برای همگان نباشد .
شرکت فرش روز کاشان عرضه کننده انواع فرش 1500 شانه کاشان است و قادر به بافت نقشه های سفارشی مشتریان عزیز در ابعاد مختلف می باشد


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی فرش قیمت مناسب صادرات فرش

1397/10/29

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه