فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه ، ریزبافت ترین فرش جهان

4461 نظرات

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه مناسب برای سالن پذیرایی

فرش ماشینی 1500 شانه

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه که دکوراسیون آن همیشه مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد، سالن پذیرایی است. انتخاب فرش ماشینی مناسب برای اتاق پذیرایی می‌تواند نقش بسزایی در نمای کلی دکوراسیون داشته باشد و اولین نکته‌ای که باید هنگام خرید فرش در نظر داشته باشید، ظرافت و زیبایی آن است. البته توجه به جنس الیافی که در بافت فرش ماشینی به کار می‌روند و همینطور تناسب طرح و نقشه فرش با مبلمان و دکوراسیون اتاق را فراموش نکنید.

این روزها بازار فرش ماشینی در انتظار ورود فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه ، یک فرش ریزبافت و زیبا از انواع فرش کلاسیک می‌باشد. یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب فرش سالن پذیرایی باید به آن توجه کنید، ویژگی‌هایی مثل ضد لک بودن، قابلیت شستشو و عدم پرزدهی فرش است که به جنس الیاف به کار رفته در آن بستگی دارد و این خصوصیات را می‌توانید در فرش ۱۵۰۰ شانه بیابید.

جنس نخ فرش ۱۵۰۰ شانه

برای بافت فرش ماشینی معمولا از الیافی با جنس پلی استر، پلی پروپلین و اکریلیک هیت ست استفاده می‌شود. هیت ست به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن نخ بعد از ریسیده شدن با بخار و دما تثبیت می‌شود. این فرایند موجب تغییرات زیادی در کیفیت نخ و به تبع آن کیفیت فرش می شود. اصولا هیت ست و بخار دهی برای افزایش کیفیت نخ و نهایتا فرش ماشینی انجام می‌شود. بنابراین یکی از مواردی که باید هنگام خرید فرش ماشینی به آن توجه داشته باشید، استفاده از نخ هیت ست شده در تولید فرش است چون علاوه بر ویژگی‌هایی که به آن اشاره کردیم در افزایش کیفیت و ماندگاری فرش ماشینی هم تاثیر فراوانی دارد.

همانطور که می‌دانید ظرافت و ریزبافت بودن فرش ماشینی با تعداد شانه فرش در ارتباط است. بنابراین اگر به زیبایی فرش اهمیت می‌دهید، بهتر است فرشی انتخاب کنید که شانه و تراکم بالاتری داشته باشد. هر چه قدر شانه و تراکم فرش بیشتر شود، فرش ، ریزبافت‌تر به نظر می‌رسد و شباهت زیادی به فرش دستباف پیدا می کند تا جایی که به آنها فرش دستباف گونه هم گفته می‌شود مانند فرش ۱۵۰۰ شانه .

شانه فرش ماشینی در حقیقت یکی از قسمت‌های اصلی دستگاه بافت فرش ماشینی می‌باشد که از بین ردیف‌های آن تارهای فرش عبور داده می‌شود. از آنجا که تراکم عرضی فرش ماشینی به تعداد تارها در هر متر عرضی فرش بستگی دارد و تعداد این تارها با تعداد ردیف های شانه دستگاه بافت برابر است در اصطلاح به تراکم عرضی فرش ، شانه فرش ماشینی گفته می‌شود. بنابراین هر اندازه شانه فرش ماشینی بیشتر باشد تراکم فرش ماشینی در واحد عرض فرش افزایش یافته و فرش ماشینی ریزبافت تر می شود.

اصطلاح شانه در واقع نشان دهنده کیفیت و یکی از ویژگی‌های فرش ماشینی است.

انواع فرش ماشینی 

در حال حاضر فرش ماشینی در انواع ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه با تراکم‌های مختلف در بازار تولید و عرضه می‌شوند که معمولا بین ۷۰۰ تا ۳۶۰۰ است. همانطور که توضیح دادیم، فرش ماشینی ۵۰۰ شانه وفرش ماشینی ۷۰۰ شانه به دلیل ضخامت و دوامی که دارند برای استفاده در مکان‌های پر رفت و آمد خانه مناسب هستند اما برای دکوراسیون فضاهای رسمی خانه مثل اتاق پذیرایی سراغ فرشی بروید که شانه بالاتری دارد. در حال حاضر فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه که شباهت زیادی به فرش دستباف دارد، یکی از محبوب‌ترین فرش ها برای تکمیل دکوراسیون منزل است اما خبر خوب برای کسانی که به دنبال یک فرش ماشینی ریزبافت و زیبا با ظرافت و لطافت بی مثال هستند، این است که به تازگی دستگاه‌های بافت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه که قابلیت تولید فرش با تراکم ۴۵۰۰ را دارد، وارد بازار شده‌اند تا پاسخگوی نیاز این دسته از مشتریان مشکل پسند باشند.

همانطور که می‌دانید در تولید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه به دلیل فشردگی و تراکم بالای فرش از الیاف نازک و ظریف استفاده می‌شود که همین موضوع بافت نقشه‌های ریز و زیبا در فرش ماشینی را امکان پذیر می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فرش ۱۵۰۰ شانه؛ فرشی زیبا و مناسب برای خانه های ایرانی

حالا تصور کنید یک فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ چه خصوصیاتی دارد؟! مطمئنا این فرش استثنایی شباهت زیادی به فرش دستباف خواهد داشت و با تنوع طرح و نقشه‌ای که امکان بافت آن در فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه وجود دارد به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سالن پذیرایی و فضاهای رسمی و لوکس خواهد بود. قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه در مقایسه با سایر فرش های ماشینی بیشتر است که البته با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این فرش، کاملا منطقی به نظر می‌رسد. پس اگر به دنبال یک فرش شیک و خاص هستید، ما به شما فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه را پیشنهاد می‌کنیم که مثل یک اثر هنری زیبا در دکوراسیون منزل خواهد درخشید.

 


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی فرش قیمت مناسب صادرات فرش

1397/10/29

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه