افزایش صادرات ایران به اندونزی به رغم تحریم های آمریکا

4253 نظرات

به گزارش ایران اکونومیست؛  انورکمری رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی  افزود: بر اساس گزارش های منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات ایران به اندونزی در 9 ماهه سال 1397 با وجود تحریمهای آمریکا به 590 میلیون دلار رسید که نسبت به 385 میلیون دلار دوره مشابه سال قبل از نظر ارزشی 52 درصد و از نظر وزنی 20 درصد رشد نشان می دهد.
به گفته وی ' بر اساس این گزارش ها فلزات معمولی شامل آهن و فولاد با 389 میلون دلار صادرات و 112 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل در صدر اقلام صادراتی به اندونزی قرار دارد. محصولات شیمیایی با 20 میلیون دلار و محصولات پلاستیکی با 7 میلیون دلار در رده های بعد قرار می گیرند.'
رایزن بازرگانی ایران افزود: این در حالی است که صادرات سوختها و روغن های معدنی و قیری با 167 میلیون دلار نسبت به 190 میلیون دلار دوره مشابه سال قبل 13 درصد کاهش ارزش داشته است. 
کمری گفت: همچنین طی هشت ماه گذشته محصولات نباتی،مواد غذایی و فرش از دیگر اقلامی بوده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش صادرات داشته اند. طبق این آمارها صادرات اندونزی به ایران در این دوره 112 میلیون دلار بوده است. عمده اقلام وارداتی از اندونزی شامل محصولات شیمیایی، محصولات چوبی و سلولزی، ادوات مکانیکی و روغنهای نباتی می باشد. 
بازار بزگ اندونزی ظرفیت زیادی برای پذیرش محصولات ایرانی دارد و در صورت تمرکز بیشتر بر این بازار و برداشتن موانع پیش رو می توان شاهد افزایش چشمگیر صادرات غیرنفتی به بازار بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا بود.
کمری ادامه داد: از جمله مهمترین موانع بر سر راه صادرات به اندونزی، مشکل حمل کالا از جمله جوابگو نبودن کشتی و کانتینر برای حمل محصول است که کاهش در صادرات بعضی محصولات با وجود داشتن تقاضا در بازار از جمله سوختها و روغن های معدنی و قیری شاهدی براین ادعا می باشد.


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی فرش قیمت مناسب صادرات فرش فرش یلدای کویر کاشان فرش آنتی باکتریال

1397/11/13

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه