نخ هایبالک

3264 نظرات

نخ هایبالک

همانطور که قبلا ذکر کردیم به دلیل داشتن ویژگی برگشت پذیری ، نخ برای بافت فرش ماشینی اکریلیک بسیار مناسب می باشد . نخهای دیگر مانند پلی استر یا بی.سی.اف به مرور زمان به همدیگر چسبیده و اصطلاحا تخته می شوند . ولی قالی اکریلیک بخاطر خاصیت برگشت پذیری همواره لطافت و نرمی اولیه خود را دارد . همچنین اشاره کردیم که با انجام فرآیند هیت ست و قرار دادن نخ در معرض بخار ، نه تنها پرزدهی قالی به حداقل می رسد ، بلکه زیبایی آن نیز دوبرابر می شود .

 

1- نخ هایبالک

در ادامه می خواهیم به کاربرد نخ هایبالک در محصولات فرش ماشینی بپردازیم که می توانید آن را بخوانید و از ان استفاده کنید . صنعت قالی ماشینی در کاشان امروزه یکی از صنعت های بزرگ در سطح جامعه جهانی است که می توان با اهمیت دادن به آن در راستای پیشرفت و توسعه اقتصادی گام برداشت .

 

1-1- کاربرد نخ هایبالک فرش ماشینی

اما در راستای پیشرفت های بسیاری که در صنعت فرش ماشینی ایجاد شده است ، تولید انواع قالی گل برجسته از زیباترین تولیدات در سال های گذشته در صنعت قالی ماشینی میباشد . در تولید قالی ماشینی گل برجسته علاوه بر رنگ های متنوعی از نخ های هایبالک هیت ست شده جهت بافت استفاده میشود . معمولا این دسته از فرشها نازکتر بوده و خاب چندانی ندارند . مثلا در فرشهای 1200 شانه تراکم 3600 ، بلندی نخ هایبالک 4 الی 5 میلیمتر و نخ اکریلیک هیت ست شده 7 الی 9 میلیمتر میباشد. که همین اختلاف میل مابین نخ هایبالک (نخ کاملا حجیم یا پفکی) و نخ اکریلیک ، گل قالی را برجسته می کند. لازم به ذکر است که قیمت فرش گل برجسته نسبت به همان تراکم و شانه در قالی معمولی تفاوتی ندارد .

 

1-2- فرآیند تولید فرش گل برجسته

در یک قالی ماشینی حجم نخ اهمیت بالایی دارد . لذا استفاده 2 الی 3 نخ از 8 تا 10 رنگ یک قالی از جنس هایبالک ، باعث می شود که در مرحله آهار ، رنگی که هایبالک بوده اند با عبور غلطکهای داغ روی آنها ، فرآیندی مانند آب شدن انجام شده و به این صورت نخهای هایبالک کمی منقبض و جمع شده ، پایین تر رفته و در نتیجه فرش ماشینی گل برجسته به وجود می آید .


حرارت روی نخهای اکریلیک غیر مستقیم می باشد . به عبارت دیگر روی قالی وقتی از دستگاه بافندگی خارج می شود صاف و یکدست است . ولی وقتی در خط تکمیل فرش ، از حوضچه های آهار عبور کرده و نوعی چسب مخصوص به پشت قالی زده شده و کاملا خیس می شود . سپس قالی از روی غلطکهای داغی عبور کرده و در این قسمت نخهای هایبلاک بکار رفته در رنگبندی ، به دلیل حرارت ناشی از خشککن واکنش نشان داده و منقبض شده و یا اصطلاحا پایین می نشیند در صورتیکه بقیه نخها با مقاومتی که در برابر حرارت دارند ، تغییر شکلی نداده و به همان شکل اولیه خود باقی می مانند ، در نهایت فرش گل برجسته به وجود می آید .


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی فرش قیمت مناسب صادرات فرش فرش یلدای کویر کاشان فرش آنتی باکتریال آنتی فوب آنتی استاتیک اکریلیک پلی استر پلی پروپیلن ضدپرز هیت ست tva lhadkd tva 1500 ahki tva hahk

1397/12/02

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه