آشنایی با نخ اکریلیک هیت ست شده و فرش اکریلیک

4972 نظرات

آشنایی با نخ اکریلیک هیت ست شده و فرش اکریلیک

امروزه در صنعت نساجی انواع الیاف مصنوعی و طبیعی با کاربرد ها و ویژگی های مختص به خود استفاده می شوند که نخ اکریلیک یکی از این الیاف است . شاید در هنگام خرید فرش ماشینی عبارت اکریلیک یا اکریلیک هیت ست شده به گوشتان خورده باشد و برایتان جالب است که بدانید نخ اکریلیک چیست؟ در این مقاله به صورت جامع و کامل در رابطه با این عنوان توضیحاتی داده شده . با ما همراه شوید:

 

تعریف اکریلیک : این الیاف مصنوعی از پلیمیری با نام پلی اکریلو نیتریل با میانگین مولی تقریبا 1900 مونومر واحد تشکلیل شده اند . در ایالات متحده به پلیمیر که حداقل 85 درصد آن پلیمر نیتریل باشد اکریلیک گفته می شود.

 

آکریلیک هیت ست شده چیست؟

واژه هیت ست یا همان هیت ست شده از اصطلاحات رایج در مرحله ریسندگی الیاف است . در فرایند هیت ست ، الیاف طی مراحلی که از آن عبور می کنند ، توسط بخار و گرما تثبیت و بافت درونی آن ریسیده می شود . در نتیجه نخ یا الیافی که از این فرایند عبور می کنند مزیت هایی را به خود اختصاص می دهند که یکی از این الیاف ، اکرلیک هیت ست شده است.

 

کاربرد های نخ اکریلیک

با توجه به آنکه امروزه الیاف طبیعی پاسخگوی نیاز های بشر نیست ، الیاف مصنوعی بهترین گزینه هستند . همانطور که گفته شد اکرلیک از الیاف کاربردی و مهم در صنعت است و بیشترین استفاده از این الیاف در اموری مانند : تولید جوراب ، روسری ، ژاکت و دستکش ، پارچه بافی ، تولید فرش های ماشینی ( فرش اکریلیک ) و سایبان می باشد . از مزیت ها و فواید نخ اکریلیک می توان به : مقاومت در برابر گرما و سرما ، رطوبت و بید زدگی ، رنگ پذیری خوب ، سبک و گرم و ... اشاره کرد.

 

تا اینجا هدف از این مقاله آشنایی با الیاف اکریلیک و کاربرد های آن بود ، در ادامه با توضیحاتی در رابطه با فرش اکریلیک و مزیت های آن آشنا خواهید شد.

 

فرش اکریلیک و مزیت های آن

همانطور که میدانید امروزه بیش از نیمی از فرش های ماشینی موجود در بازار فرش از جنس اکریلیک هستند و بالاترین درجه کیفی فرش S1 به فرش اکریلیک Acrylic carpet نسبت داده شده است چرا که دارای مزیت هایی از جمله : ضد حساسیت و بدون پرز ، مقاومت در برابر نور و گرما و رطوبت ، مقاوم در برابر فشار و سایش ، برگشت پذیری بالا و ... است به طوری که فرش ماشینی اکریلیک توانایی آن را دارد تا یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کند و تغییر حالت ندهد . یکی دیگر از مزیت های فرش اکریلیک آن است که در برابر شستشو حالت و رنگ اولیه خود را حفظ می کند . همین عوامل سبب شده تا اولین انتخاب در خرید فرش ، فرش اکریلیک باشد و اکریلیک به عنوان بهترین نخ فرش شناخته شود.

فرش های اکریلیک به دلیل کیفیت و طول عمر بالا نسبت به دیگر فرش های ماشینی ، قیمت بالاتری دارند اما در بعضی از فروشگاه ها فرش های ماشینی پلی استری و درصد دار به جای فرش اکریلک و با عنوان هایی چون فرش تخفیفی و فرش ارزان قیمت به فروش می رسد . در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید . 


برچسب ها : فرش 1500 شانه فرش 1500 فرش1500 فرش هزاروپانصد tva1500 tva 1500 تراکم 4500 8 رنگ فرش کاشان فرش ماشینی فرش خاطره فرش قیطران فرش فرهی فرش زمرد فرش مرغوب نانو الیاف فرش با نانونوتکنولوژی فرش نانو فرش فرهی آقای فرش فرش خاطره کویر فرش وزرا فرش شاهرخ کاشان روسیه فرش اتاق کودک گبه پارش نقش صدوقی تحقیق و توسعه اکریلیک پلی اکریلیک فرش مدرن کیفیت زیبایی فرش قیمت مناسب صادرات فرش فرش یلدای کویر کاشان فرش آنتی باکتریال آنتی فوب آنتی استاتیک اکریلیک پلی استر پلی پروپیلن ضدپرز هیت ست tva lhadkd tva 1500 ahki tva hahk

1397/12/04

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه