راهنمایی جهت خرید فرش ماشینی دستبافت گونه

2488 نظرات

فرش مناسب شامل چندین مورد مهم بوده و چند نکنته باید در مورد آن رعایت گردد.

 

1-خاب

2-نخ پود

3-نخ تار

4-ریشه

5-آهار و شیرینگ

6-وزن فرش

7-کیفیت زمان بافت فرش

8-کنترل کیفیت نهایی

 

 

  1. خاب فرش، همان نخ رنگیست که نقش ها و گل ها را نشان می دهد  که جنسش می تواند پلی استر و یا مخلوط پلی استر و اکریلیک ، اکریلیک و حتی اکریلیک خالص باشد و این مورد که این نخ ساخته شده کدام کشور است در کیفیت فرش بسیار موثر است که بهترین آن متعلق به شرکت درالون آلمان یا بایر آلمان می باشد که لطیف ترین نوع اکریلیک می باشدو هیچ گونه حساسیتی ندارد و حتی پرز زدایی هم شده ، نخ های اکریلیک ترکیه و هند و ایران هیچ کدام به پای بایر آلمان نمی رسند ، فرشی که با نخی بایر آلمان بافته شده نرم و لطیف و شفاف است و با شسته شدن بیشتر شفاف تر هم می شود که البته قیمت بیشتری هم دارد.  اما عدم پرز دهی نکته ی بسیار قابل توجهی است.

 

  1. رشته های پود نخ هایی هستند که درمقطع عرضی فرش قرار دارند و بیشتر سبب استحکام فرش می شوند ، پود هر چه جنس بهتری داشته باشد و با دستگاه های بهترین تولید شدع باشد استحکام ساختاری فرش بیشتر می شود. بهترین نخ پود قابل استفاده پنبه رینگ هست و دیگر نخ های رینگ مانند پود پنبه رینگ خواصشان نیست .

 

 

  1. تار ، نخی است که در راستای طولی فرش قرار گرفته است و ترکیبی برابر با نسبت 1:5 پلی استر و پنبه دارد .

  2. ریشه که بعد از بافت به فرش دوخته می شود و جنس های مختلفی دارد از پنبه و پشم گرفته تا ابریشم مصنوعی.  

  3. حساس ترین نقطه در نهایی شدن کالا آهار و شیرینگ می باشد که باید از چسبی با صد در صد رزین خالص استفاده شود تا پشت فرش شفاف و صاف و تمیز باشد و اگر هر گونه عدم شفافیت پشت فرش ملاحظه فرمودید بدانید چسب نا مرغوب بوده است.

  4.  آهار و شیرینگ یکی از مهمترین نقاط حساس در قسمت نهایی شدن کالا می‌باشد که حتما می‌بایستی از چسب 100% خالص رزین استفاده کرد که در صورتیکه از این چسب استفاده شده باشد، پشت فرش شفاف و صاف خواهد بود. و درصورتی که مشاهده فرمودید پشت فرش به سفیدی تمایل دارد این علامتی برای استفاده از چسب نا مرغوب است

 

 

  1. یکی از پارامترهای مهم سنجش مرغوب بودن فرش وزن آن است مطابق اعلامیه اداره استاندارد و استاندرادهای فرش ماشینی نخ و نمرات آن را مشخص می کند و ار تفاع خاب که در فرش های 700 شانه حدود 10 میلی متر و در فرش های 1000 شانه حدود 9 میلی متر و در فرش های 1200 شانه حدود 8 میلی متر و در فرش های 1500 شانه مینیاتور زیر 6 میلی متر می باشد که با افزایش تراکم وزن ها هم ردیف خواهند بود که بهترین وزن برای یک فرش با ابعاد 12 متر مربع حدود 45 کیلومتر مربع می باشد که عامل اصلی قیمت گذاری فرش می باشد لذا تفاوت قیمت فرش های شرکت های مختلف علاوه بر متریال به وزن آن هم مرتبط می باشد.

 

  1. در زمان تولید کیفیت وابسته به دقت بافندگان می باشد البته ماشین های فرش مینیاتور مجهز به سیستم های سوپر هوشمندی می باشد که توقفات را به کمترین زمان ممکن می رساند.

  2. -کنترل کیفیت نهایی که مهم ترین بخش در ارائه فرش می باشد که ارتباط مستقیمی با وجدان و شرافت تولید کننده دارد که فرش مینیاتور دارای علامت استاندارد می باشد و از نظر کیفیت بی نظیر و بی رغیب می باشد.

 

در زیر مهر استاندارد یک شماره 10 رقمی ثبت شده که با پیامک به شماره 10001517 پاسخی بر این مبنی دریافت می گردد که این استاندارد برای چه شرکتی می باشد دقت کنید که باید اسم و آدرس تولید کننده و پروانه ها و گواهینامه های آن هم کاملا در لیبیل پشت آن موجود باشد. و همچنین درجه ی فرش مشخص بوده و هولوگرام برای تشخیص اصالت آن نیز موجود باشد.

برای خرید فش ماشینی با فرش مینیاتور و شرکت پارس نقش کاشان همراه باشید.

 

از توجه شما ممنونیم

 

 


برچسب ها : خرید فرش ماشینی فرش ماشینی 1500 فرش 1500 ovdn tva

1398/08/01

دیدگاه ها
user avatar | 1398/08/05

بسیار عالی. اطلاعات خوبی در اختیار قرار دادید.

خواهش می کنم


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه